Projektová dokumentace Žďár nad Sázavou

Za kolik postavíte rodinný dům?

Před tím, než začnete stavět, tak si spočítejte cenu Vašeho domu (vč. DPH) z obestavěného prostoru domu (tj. objem budovy bez základů vč. půdního prostoru). Uvedené ceny jsem si ověřil při stavbě vlastního domu:

1) Stavba svépomocí - uvažujte 3 900 Kč/m3 - znamená, že hrubou stavbu budete provádět zcela sami a budete provádět i většinu dalších prací (palubky, výmalby,  podlahy, apod.)

2) Tendrování dodavatelů - uvažujte 4 200 Kč/m3  - hledejte jednotlivé dodavatel a vybírejte je podle nejnižší ceny, snažte se smlouvat, každá úspora se počítá. Z vlastní zkušenosti vím, že se lze dostat na cenu asi 4 100 Kč/ mvč. finálních podlah a kuchyňské linky při provedení některých prací vlastnoručně.

3) Stavba na klíč od jednoho dodavatele - uvažujte 4 900 Kč/m.Váš dodavatel Vám zajistí koordinaci dodávek, ale za to bude požadovat provizi.

Cena dle obestavěného prostoru zahrnuje:

Standardně zateplený dům (cca 12-15 cm izolace), podlahy, plastová okna zasklená dvojsklem, jednoduchou kuchyňskou linku.

Cena dle obestavěného prostoru nezahrnuje:

pozemek, napojení domu na inženýrské sítě, skrývku a uložení ornice, individuální podmínky zakládání, zpevněné plochy a přístupové komunikace, zahradní úpravy a oplocení, zařízení staveniště, krb, nadstandardní stavební materiály a prvky dle požadavku stavebníka.

Rodinný dům 8 x 8 m s obytným podkrovím má zhruba 320 m(obestavěný prostor se počítá z vnějších rozměrů stavby).

Rozhodnutí je jen na Vás.

Vzorový příklad:

Obestavěný prostor je jednoduše objem domu i se sklepem a podkrovím.
V našem případě je obestavěný prostor:
OP = 6 * 10 * 3 + (7 * 10 * 3) / 2 = 285 m3

Odhad ceny domu je tedy při stavbě na klíč 285 * 4900 = 1 396 500 Kč

 

 

Kontakt

S-projekt

Ing.martinsklenar@seznam.cz

Ing. Martin Sklenář
Bohdalov 346
592 13 Bohdalov

+420 607 654 821
okres Žďár nad Sázavou
kraj Vysočina

Vyhledávání

S-projekt © 2016 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode